Лазерний метод вимірювання показника заломлення прозорих речовин в терагерцевому діапазоні
DOI:
https://doi.org/10.24027/2306-7039.1.2017.101844Ключові слова:
Показник заломлення, Терагерцеве когерентне електромагнітне випромінювання, Квазіоптичний резонатор, Лазер субміліметрового діапазонуАнотація
Вимірювання показника заломлення прозорих матеріалів в терагерцового (ТГц) діапазону, необхідного для розробки пристроїв і систем, що працюють в цьому діапазоні. Субміліметрові лазери є одним з найбільш доступних джерел когерентного терагерцового випромінювання. Вони мають особливості, які дозволяють виміряти показник заломлення прозорих матеріалів. Метод он-лайн вимірювання показника заломлення прозорих матеріалів в терагерцевому діапазоні представлений. Вимірну речовину поміщають в квазіоптичні резонатори. Вимірювання виконуються за допомогою когерентного терагерцового електромагнітного випромінювання. Проведені тестові вимірювання показника заломлення. Обгрунтування зниження похибки вимірювання показника заломлення, беручи до уваги фізику процесів в просторі лазерної системи резонансної субміліметровому, проведені. Було показано, що точність вимірювання показника заломлення може бути значно збільшена шляхом розміщення тестованої речовини в резонатор лазера ТГц. Представлені методи для вимірювання показника заломлення прозорих матеріалів в ТГц діапазоні можуть бути використані в різних областях науки, техніки і медициниПосилання
Р.F. Goldsmith. Quasioptical Systems — New York: IEE Press, 1997. — 430 р. https://doi.org/10.1109/9780470546291
Спосіб визначення показника заломлення прозорих речовин: Патент України № UA 103393 С2 від 10.10.2013 на винахід бюл. № 19 по заявці № а 2011 15456 від 27.12.2011 / В. К. Кісельов, М. І. Дзюбенко, В. П. Радионов.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
ПОЛІТИКА, ЯКА РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ ЖУРНАЛАМ, ЩО ПРОПОНУЮТЬ ВІДКРИТИЙ ДОСТУП З ЗАТРИМКОЮ
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через 12 місяців з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.