Підвищення точності вимірювання та особливості метрологічного забезпечення автоматизованих систем обліку паливно-енергетичних ресурсів
DOI:
https://doi.org/10.24027/2306-7039.4.2016.112115Ключові слова:
точність вимірювання, метрологічне забезпечення, автоматизована система комерційного обліку паливно-енергетичних ресурсів (АСКОПЕР)Анотація
Метрологічне забезпечення автоматизованих систем комерційного обліку паливно-енергетичних ресурсів (АСКОПЕР) має свої особливості пов’язані з специфікою побудови. Як правило, такі системи комплектуються на місці експлуатації з конструктивно закінчених блоків та елементів, рознесених одне від одного на суттєві відстані. Одним з основних завдань метрологічного забезпечення АСКОПЕР є нормування та розрахунок метрологічних характеристик вимірювальних каналів. Наявність інтелектуальних приладів дозволяють обчислювати, накопичувати і архівувати і передавати результати вимірювань в цифровому вигляді по одному з інтерфейсів комп'ютера « верхнього рівня» (HART, RS-485, RS-232 і т.д.), що ускладнює метрологічне забезпечення вимірювання витрат природніх та технічних ресурсів.Посилання
В. В. Паракуда, Б. М. Лисий, О. М. Кричевець, О. С. Сулима. Підвищення точності вимірювання електричної енергії та вдосконалення МЗ АСКОЕ. Матеріали I X Міжнародної науково-технічної конференції Метрологія та вимірювальна техніка (Метрологія — 2014): наукові праці конференції. — Харків, 2014. — С. 130–133.
О. М. Кричевець. Метрологічне забезпечення обчислювальних компонентів вимірювально-інформаційних систем. Науково-виробничий журнал Метрологія та прилади. — Харків, 2012 – № 2. — С. 37–42.
ДСТУ ГОСТ 6651:2014. Термоперетворювачі опору. Загальні технічні вимоги і методи випробувань.
Сулима О.С, Лисий Б. М. Особливості метрологічного забезпечення температурних вимірювань ВІС та АСК ТП термопарами та резистивними давачами в робочих умовах експлуатації. Матеріали 17-го міжнародного молодіжного форуму. — Харків, 2013. — С. 342–343.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
ПОЛІТИКА, ЯКА РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ ЖУРНАЛАМ, ЩО ПРОПОНУЮТЬ ВІДКРИТИЙ ДОСТУП З ЗАТРИМКОЮ
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через 12 місяців з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.