Вплив матеріалу дорожнього покриття на ефективність вуличного освітлення
DOI:
https://doi.org/10.24027/2306-7039.4.2016.112118Ключові слова:
коефіцієнт відбиття, дорожнє освітлення, дорожнє покриттяАнотація
Сприйняття водієм дорожньої ситуації, його психофізичний стан великою мірою залежить від системи освітлення доріг а також, що важливо, від світлотехнічних характеристик дорожнього покриття. Тобто, яким би ефективним світильник не був, якщо полотно в більшій мірі відбиває світло в тій області, де чутливість ока мала, то неможливо говорити про максимальну ефективність використання світлового потоку в цілому. Для дослідження впливу світлоти та кольору заповнювача на спектральні відбиваючі характеристики дорожніх покриттів було проведено світлотехнічні вимірювання чотирьох різних дорожніх покриттів. Вимірювання коефіцієнту відбиття проводилося на прецизійному спектрометрі Lambda 950 – двопроменевий скануючий спектрофотометр з подвійним монохроматором. Вимірювання проводилися у видимому діапазоні довжин хвиль з похибкою 0,002%. Джерелом світла слугувала галогенна лампа накалювання. В якості еталона використовувалась біла поверхня BaSO4. Результати вимірювань показують, що відносні коефіцієнти відбиття ростуть зі збільшенням довжини хвилі. Колір заповнювача також помітно впливає на світлові характеристики дорожнього полотна. Це дає право стверджувати, що дорожнє покриття є важливим фактором в оптимізації та підвищенні енергоефективності дорожнього освітлення.Посилання
А. Екріас. Вплив кольорового контрасту і типу заповнювача дорожніх покриттів на характеристики дорожнього освітлення / А. Екріас, Л. Халонен, М. Елохолма // Светотехника. — 2009. — № 3. — С. 42–53.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
ПОЛІТИКА, ЯКА РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ ЖУРНАЛАМ, ЩО ПРОПОНУЮТЬ ВІДКРИТИЙ ДОСТУП З ЗАТРИМКОЮ
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через 12 місяців з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.