Вимірювання теплоємності методом покрокового сканування при одночасному порівнянні з еталонним зразком
DOI:
https://doi.org/10.24027/2306-7039.4.2016.112784Ключові слова:
теплоємність, метод покрокового сканування, калориметр, еталонний зразокАнотація
Для вимірювання теплоємності матеріалів широкого поширення набув метод покрокового сканування і калориметричні прилади для його реалізації. Запропоновано метод вимірювання при одночасному порівнянні з еталонним зразком і розроблена відповідна калориметрична система. У робочій камері розташовані робочі вимірювальні калориметричні комірки, в які поміщають зразки досліджуваних матеріалів, комірка-еталон зі зразком еталонного матеріалу (сапфір) і комірки комірка-референт, яку залишають порожньою. Весь температурний діапазон вимірювань розбивають на невеликі інтервали, кожен з яких складається з ділянки рівномірного нагріву і ділянки температурної стабілізації. При послідовному покроковому нагріванні всіх комірок від нижньої межі температурного діапазону до верхньої, вимірюють теплові потоки, які підводяться до комірок, а повну теплоту витрачену на нагрівання кожного зразка на кожному кроці визначають інтегруванням теплового потоку в часі. Визначення питомої теплоємності зразка випробуваного матеріалу проводять розрахунковим шляхом за результатами вимірювання кількості теплоти, що підводиться на кожному кроці зміни температури до досліджуваного зразка, порожній комірці-референту і еталонному зразку з відомим значенням питомої теплоємностіПосилання
Hatakeyama, T. and Liu, Z.: Handbook of Thermal Analysis (Справочник по термическому анализу), John Wiley — 1999.
У. Уэндландт Термические методы анализа. Перевод с англ. — М.: “МИР”. — 1978. — 526 с.
ДСТУ ISO 11357–4:2010. Пластмаси. Диференціальна сканувальна калориметрія. Частина 4. Визначення питомої теплоємності.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
ПОЛІТИКА, ЯКА РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ ЖУРНАЛАМ, ЩО ПРОПОНУЮТЬ ВІДКРИТИЙ ДОСТУП З ЗАТРИМКОЮ
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через 12 місяців з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.