Усовершенствование методов измерения в бомбовых калориметрах теплового потока
DOI:
https://doi.org/10.24027/2306-7039.4.2016.112807Ключові слова:
калориметр теплового потока, дифференциальный калориметр, теплота сгоранияАнотація
Рассмотрены инструментальные и алгоритмические методы улучшения эксплуатационных и метрологических характеристик калориметров теплового потока бомбы для измерения теплотворной способности. Предложен принцип построения квазидифференциального калориметра, который в дополнение к базовой ячейке с калориметрической бомбой имеет рецензент сотовой ячейки, который имеет значительно меньший размер и содержит симулятор бомбы. Предлагается динамический метод сокращения продолжительности подготовки и измерения, основанный на особенностях регулярного теплового режима.Посилання
Патент України № 84075 МПК G01N25/26, G01N25/28/ Калориметричний пристрій для визначення питомої теплоти випаровування вологи і органічних рідин з матеріалів / Снєжкін Ю.Ф., Декуша Л. В., Дубовікова Н. С., Грищенко Т. Г ., Воробйов Л. Й., Боряк Л. А. — Заявка № а2006 13266 від 15.12.2006.
Э. Кальве, А. Прат. Микрокалориметрия. Применение в физической химии и биологии. Пер. с франц. — М.: Издательство иностранной литературы. — 1963. — 477 с.
Геращенко О. А. Основы теплометрии. — К.: Наукова думка, 1971. — 192 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
ПОЛІТИКА, ЯКА РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ ЖУРНАЛАМ, ЩО ПРОПОНУЮТЬ ВІДКРИТИЙ ДОСТУП З ЗАТРИМКОЮ
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через 12 місяців з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.