Калібрування датчиків вологості за допомогою насичених сольових розчинів
DOI:
https://doi.org/10.24027/2306-7039.4.2016.112813Ключові слова:
відносна вологість, метод калібрування датчиків вологості, сольовий гігростат, незмінна відносна вологістьАнотація
У статті розглядається метод калібрування датчиків вологості, використовуючи властивості насичених розчинів солі створювати і підтримувати при незмінній температурі постійну відносну вологість повітря в замкнутому просторі над поверхнею розчину. На обмеженому температурному діапазоні, насичений розчин чистої неорганічної солі з дистильованою водою викличе фіксовану відносну вологість в закритому повітряному просторі в близькому контакті з поверхнею рідини. Різні розчини викличуть широкий діапазон значень вологості. Властивості сольових розчинів використовуються в сольових гігростатах, які можуть відтворювати значення відносної вологості у діапазоні від 11% до 95%. Проведено дослідження шляхів підвищення точності, стабільності та продуктивності сольових гігростатів. Метод калібрування датчиків вологості за допомогою сольового гігростату є найменш коштовним та простим у використанні. Отримані результати мають значення для розвитку метрологічного забезпечення вимірювання вологості повітря в Україні. Результати досліджень дозволять розробити і впровадити методи для оцінювання невизначеності вимірювання вологості повітря.Посилання
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
ПОЛІТИКА, ЯКА РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ ЖУРНАЛАМ, ЩО ПРОПОНУЮТЬ ВІДКРИТИЙ ДОСТУП З ЗАТРИМКОЮ
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через 12 місяців з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.