Особливості застосування вантажопоршневих манометрів
DOI:
https://doi.org/10.24027/2306-7039.4.2017.125126Ключові слова:
тиск, вантажопоршневий манометр, вимірювальна поршнева система, прискорення вільного падіння, поправкаАнотація
Розглянуто основні різновиди вантажопоршневих манометрів, що експлуатються в Україні: вантажопоршневі манометри надлишкового та абсолютного тиску з простим поршнем, вантажопоршневі манометри надлишкового тиску з поршнем із протитиском, вантажопоршневі манометри надлишкового та абсолютного тиску з диференційним або складним поршнем, вантажопоршневі манометри диференціального тиску, пневматичні задатчики тиску. Указано переваги та недоліки цих конструкцій манометрів. Наведено перелік факторів, що впливають на точність відтворення тиску вантажопоршневими манометрами: вплив температури, різниці висот між еталоном та приладом, що провіряють (калібрують), вплив деформації поршня, залежність тиску, що відтворюється, від прискорення вільного падіння. Наведено формули для розрахунку прискорення вільного падіння та для визначення поправок. Також розглянуто особливості використання вантажопоршневих манометрів у метрологічній практиці.Посилання
Zhohovskiy M. K. Teoriya i raschet priborov s neuplotnennyim porshnem. [Theory and calculation of free-piston gauges]. Moscow, Izd-vo standartov, 1980. 312 p. (in Russian).
EURAMET cg 3 Version 1.0 (03/2011) Calibration of Pressure Balances. https://www.euramet.org/publications-media-centre/cgs-and-tgs/
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
ПОЛІТИКА, ЯКА РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ ЖУРНАЛАМ, ЩО ПРОПОНУЮТЬ ВІДКРИТИЙ ДОСТУП З ЗАТРИМКОЮ
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через 12 місяців з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.