Комп’ютерне моделювання оцінки метрологічних характеристик міри фазового зсуву
DOI:
https://doi.org/10.24027/2306-7039.2.2019.174249Ключові слова:
вимірювання, міра, калібратор, фазовий зсув, похибка, напруга, частотаАнотація
У сучасному навчальному процесі широко використовуються комп’ютерні технології. Інформаційні технології дозволяють ефективно використовувати як традиційні, так і інноваційні засоби і форми навчання.
Розглянуто питання використання комп’ютерного моделювання оцінки метрологічних характеристик міри фазового зсуву при підготовці спеціалістів-метрологів. Велика увага приділяється створенню відповідного лабораторного практикуму, що дає можливість студентам набуття відповідних практичних навичок.
Програма підготовки спеціалістів за спеціальністю ‟Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка” кафедрою інформаційно-вимірювальної техніки Національного технічного університету ‟Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського” включає до себе курс ‟Випробування і сертифікація засобів вимірювальної техніки”. Випробування засобів вимірювальної техніки полягає в оцінці їх технічних і метрологічних характеристик при ви¬значенні придатності цих засобів до використання.
Описано використання комп’ютерного моделювання оцінки метрологічних характеристик міри (калібратора) фазових зсувів. Завдання створення віртуальної лабораторної роботи було вирішено шляхом використання програмного пакету LabVIEW. Описано імітаційну модель, наведено технічні і метрологічні характеристики змодельованих засобів вимірювання. Детально описано методику оцінки похибок відтворення напруги, частоти вихідних сигналів і прирощень фазових зсувів.
Посилання
MI 343–83. Phase shift calibrator F5223. Methods and means of verification. Kiev, 1983. 15 p. (in Russian).
Svyrydov E. V., Lystratov Ya.Ya., Vynohradova N. A. Razrabotka prykladnoho prohrammnoho obespechenyia v srede LabVIEW [Development of application software in LabVIEW environment]. Moscow, Izd-vo MEI, 2005. 50 p. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
ПОЛІТИКА, ЯКА РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ ЖУРНАЛАМ, ЩО ПРОПОНУЮТЬ ВІДКРИТИЙ ДОСТУП З ЗАТРИМКОЮ
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через 12 місяців з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.