МЕТОД ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРІОДИЧНОСТІ КОНТРОЛЮ ХАРАКТЕРИСТИК ТОЧНОСТІ ЗАСОБІВ ВИМІРЮВАЛЬНОЇ ТЕХНІКИ (ЗВТ) НА ПІДСТАВІ СТАТИСТИЧНОГО АНАЛІЗУ ПОПЕРЕДНІХ ПЕРІОДИЧНИХ КОНТРОЛІВ
DOI:
https://doi.org/10.24027/2306-7039.3А.2020.218525Ключові слова:
засіб вимірювальної техніки, контроль характеристик точностіАнотація
Якість продукції, що виробляється підприємствами, прямим чином залежить від якості вимірювань, за допомогою яких контролюється як технологічні параметри виробничих процесів, так і характеристики і властивості виробів. А враховуючи той факт, що такі вимірювання не належать до сфери законодавчо регульованої метрології, використовувані при їх проведенні ЗВТ не піддаються повірці. Виробник, що дбає про якість продукції свого підприємства, на добровільних засадах піддає такі ЗВТ контролю з метою підтвердження їхньої придатності до застосування (відповідності вимогам, встановленим у ЕД).
Періодичність такого контролю обумовлена економічними чинниками і ризиками використання непридатного ЗВТ.
У доповіді запропоновано метод визначення максимального проміжку часу між двома періодичними контролями з використанням статистичного аналізу результатів метрологічного контролю ЗВТ.
Посилання
Low of Ukraine «On metrology and metrological activity» from 03.07.2019 р.
Low of Ukraine «On metrology and metrological activity» from 17.05.2012 р.
DSTU 3400:2006 Metrology. State tests of measuring equipment. Basic provisions, organization, procedure for conducting and reviewing the results.
DSTU 3215-95 Metrology. Metrological certification of measuring equipment. Organization and procedure.
ILAC-G 24/OIML D 10:2007 Guidelines for the determination of calibration intervals of measuring instruments.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
ПОЛІТИКА, ЯКА РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ ЖУРНАЛАМ, ЩО ПРОПОНУЮТЬ ВІДКРИТИЙ ДОСТУП З ЗАТРИМКОЮ
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через 12 місяців з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.