Формування архітектури зв'язків критеріїв якості світлового середовища
DOI:
https://doi.org/10.24027/2306-7039.3.2016.87238Ключові слова:
критерій якості, світлове середовище, ієрархічна структура, світлотехнічне проектуванняАнотація
Проблема прийняття рішень, або проблема аналізу можливих альтернатив займає все більше місце в сучасній практиці світового дизайну. І в міру зростання вимог до кінцевого продукту - система освітлення і світлове оформлення окремої будівлі або міста в цілому - виникає необхідність створення чіткої структури прийняття адекватного проектного рішення. Виходячи з проведеного авторами аналізу, формування світового простору відбувається на так званому рівні містобудівних завдань до систем освітлення. Концепція формування штучної світловий середовища міста виходить з метополагаючих завдань утилітарно-технологічного та психоестетичного характеру, які обумовлені чотирма основними компонентами - світлотехнічним, зоровим, функціональним і архітектурно-містобудівним. Два з них - функціональний і архітектурно-містобудівний - представляють статичну архітектурну / містобудівну основу середовища, два інших - світлотехнічний і зоровий - динамічні фактори. В рамках дослідження критерії якості світлового середовища розглядаються, виходячи із завдань світлотехнічного проектування, а також об'єкта проектування - архітектурного простору - і суб'єкта проектування - спостерігача. Авторами розроблена структурна ієрархія наведених критеріїв для подальшого формування алгоритму прийняття проектного рішення.Посилання
Л.А. Назаренко. Проблеми світлового забруднення / Л.А. Назаренко, В.С. Чернець // Світлотехніка та електроенергетика. – 2014. – №2(38). – С. 6-17.
Бабич В.Н., Кремлев А.Г. О фрактальных моделях в архитектуре [Електронний ресурс] / В.Н. Бабич, А. Г. Кремлёв // Архитектон: известия вузов. – 2010. – № 30. – Режим доступу: http://archvuz.ru/numbers/2010_1/03
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
ПОЛІТИКА, ЯКА РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ ЖУРНАЛАМ, ЩО ПРОПОНУЮТЬ ВІДКРИТИЙ ДОСТУП З ЗАТРИМКОЮ
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через 12 місяців з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.