Требования к характеристикам точности каналов информационных и управляющих систем, важных для безопасности атомных станций
DOI:
https://doi.org/10.24027/2306-7039.3.2016.87247Ключові слова:
точность, метрологические характеристики, информационные и управляющие системы, нормативный документ, атомная станцияАнотація
Актуальность. После принятия новых нормативных документов по ядерной и радиационной безопасности информационных и управляющих систем (ИУС), важных для безопасности атомных станций: НП 306.2.202-2015 "Вимоги з ядерної та радіаційної безпеки до інформаційних та керуючих систем, важливих для безпеки атомних станцій" и СОУ НАЕК 100:2016 "Інформаційні та керуючі системи, важливі для безпеки атомних станцій. Загальні технічні вимоги" уточнены требования к характеристикам точности каналов ИУС, важных для безопасности.
Постановка задачи. Проанализировать вновь введенные нормативные документы и определить особенности регламентированных в них требований: к характеристикам точности, которые должны быть установлены для измерительных каналов, каналов сигнализации и каналов управления ИУС, важных для безопасности; к метрологической аттестации и калибровке измерительных каналов; к способам исключения ошибочной интерпретации данных при ухудшении метрологических характеристик резервированных каналов измерения.
Посилання
НП 306.2.202:2015. Вимоги з ядерної та радіаційної безпеки до інформаційних та керуючих систем, важливих для безпеки атомних станцій. [Электронный ресурс] – Режим доступа: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0954-15/page
СОУ НАЕК 100:2016. Інформаційні та керуючі системи, важливі для безпеки атомних станцій. Загальні технічні вимоги. [Электронный ресурс] – Режим доступа: http://www.energoatom.kiev.ua/files/file/sou_naek_100_2016.pdf
ДСТУ 3989-2000 Метрологія. Калібрування засобів вимірювальної техніки. Основні положення, організація, порядок проведення та оформлення результатів. – К. : Держстандарт України, 2000. – 28 с.
ДСТУ 3215-95 Метрологія. Метрологічна атестація засобів вимірювальної техніки. Організація і порядок проведення. – К.: Держстандарт України, 2000. – 29 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
ПОЛІТИКА, ЯКА РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ ЖУРНАЛАМ, ЩО ПРОПОНУЮТЬ ВІДКРИТИЙ ДОСТУП З ЗАТРИМКОЮ
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через 12 місяців з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.