Розширення вимірювальних можливостей болометричного давача потужності терагерцових хвиль на основі недорогої та стабільної вимірювальної системи
DOI:
https://doi.org/10.24027/2306-7039.2.2024.307288Ключові слова:
терагерцовий діапазон; вимірювальна система; болометричний детектор; підсилювач сигналу; потужність електромагнітного випромінюванняАнотація
У статті розглядаються результати спільної праці Центральної служби мір та ваг у Республіці Польща та Військової технічної академії у Варшаві в рамках проєкту “Узгодженість вимірювань при вимірюваннях електромагнітної потужності в суб-ТГц діапазоні”. Наведений проєкт реалізовується на основі програми Міністра освіти та науки Республіки Польща “Польська метрологія”. Розглянуто основні проблеми при дослідженнях потужності електромагнітного випромінювання терагерцового діапазону за допомогою болометричного детектора. Описано конструкцію та параметри вимірювальної системи для дослідження потужності електромагнітного випромінювання терагерцового діапазону, що базується на високостабільних вимірювальних перетворювачах. Наведену в статті систему розроблено на основі використання резистивного болометричного детектора, власної продукції підсилювача сигналу та вимірювального перетворювача, що були спроєктовані та реалізовані в Центральній службі мір та ваг у Республіці Польща. Наведено результати метрологічної простежуваності до одиниць SI. Основною проблемою при вимірюваннях із використанням болометричних детекторів у ширших діапазонах є значно малі вихідні сигнали різниці. Цю проблему можна розв’язати за допомогою вискоточних та високостабільних підсилювачів сигналу й вимірювальних перетворювачів. Але наразi вимірювальні перетворювачі для застосування в терагерцовому діапазоні виготовляються з використанням нанотехнологій, що є дуже дорогими. Роботу присвячено розширенню вимірювальних можливостей болометричного детектора на основі високостабільної та недорогої вимірювальної системи в терагерцовому діапазоні. У результаті спільної праці було розроблено й протестовано вимірювальну систему, що характеризується високою стабільністю параметрів і коефіцієнтом підсилення понад 20 000 В/В.
Посилання
Available at: https://www.merriam-webster.com/dictionary/bolometers
Langley S.P. The Bolometer and Radiant Energy. Proceedings of the American Academy of Arts and Sciences, vol. 16 (May, 1880 – Jun., 1881), pp. 342–358. doi: https://doi.org/10.2307/25138616
Erickson N. A fast and sensitive submillimeter waveguide power meter. Proc. 10th Int. Symp. Space Terahertz Technology, 1999, pp. 501–507.
Erickson N. A fast, very sensitive calorimetric power meter for millimeter to submillimeter wavelengths. Proc. 13th Int. Symp. Space Terahertz Technology, 2002, pp. 301–307.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
ПОЛІТИКА, ЯКА РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ ЖУРНАЛАМ, ЩО ПРОПОНУЮТЬ ВІДКРИТИЙ ДОСТУП З ЗАТРИМКОЮ
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через 12 місяців з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.